Image

Vreemde ogen dwingen of met presenteren inspireren

Gedrag is dé succesfactor en zeker in deze tijd.

U heeft verschillende mogelijkheden om het gewenste gedrag te realiseren. Hierover heeft u in de diverse Nieuwsbrieven en managementboeken van Intenza al veel kunnen lezen. Een onderwerp waaraan wij nog maar weinig aandacht hebben besteed is die van het benutten van presentaties om uw mensen te inspireren tot ander nieuw gedrag.

Petra Kerrebijn en ik presenteren jaarlijks samen 125 x en het valt ons op dat je met een relatief goedkope interventie zoals een presentatie mensen ‘massaal’ kunt inspireren om ander gedrag te vertonen. Na deze ‘priming’ is het voor de leidinggevenden van belang dat zij als regisseurs het verder regisseren en realiseren.  

Thema’s waarover de laatste tijd vaak wordt gepresenteerd zijn:

•  Klantgerichtheid is het meest commerciële wapen dat er

  bestaat. Benut het!
•  Het is tijd voor SUCCES (waarbij iedere letter staat voor

  een betekenis, zoals, Scoor met talenten, Uniek in aandacht,

  C focus op Controle, Commitment blijkt uit beweging,

  Energie zuinig benutten Stuur op basis van gedrag)
•  Met minder meer bereiken. Alle budgetten worden minder en

  toch worden er betere prestaties vereist. Hoe een team dat

  kan realiseren wordt behandeld
•  Maak van je overleg een realisatiesessie. De 11 spelregels

  voor een inspirerende teambijeenkomst
•  Het onmogelijke mogelijk maken! De marathonloper

  Richard Bottram presteerde het om in 1 jaar 246 marathons

  te lopen. Er zijn vele lessen te leren uit zijn aanpak.
•  Haal meer uit jezelf en je team


Presentaties leiden tot inspiratie bij uw medewerkers, maar kunnen ook prima ingezet worden als hulpmiddel om tijdens klantendagen of congressen uw (potentiële) relaties te inspireren met u om de tafel te gaan. En ook dan blijkt dat een dergelijke aanpak goedkoper is dan het langs sturen van uw buitendienst en mogelijk met nog meer effect.

Met uitzondering van de presentatie van Richard Bottram zijn de genoemde presentaties prima in te zetten om uw mensen te inspireren tot ander gedrag. Zeker aan het begin van een nieuwe periode (jaar of kwartaal) of vlak na vakanties kunnen deze presentaties uw mensen de energie geven die ze nodig hebben om de huidige uitdagingen met een nieuw elan aan te pakken.

Mario Bierkens