Je hebt een paar jaar ervaring als leidinggevende. Je kent de uitdagingen, hebt lastige situaties doorstaan en weet wat er van je gevraagd wordt. En juist nu je die basis hebt, zie je ook wat er nog meer mogelijk is. In jezelf, in je team en in de resultaten die jullie samen kunnen bereiken.
De training Leidinggeven aan een team is het volgende niveau. Voor teamleiders, projectleiders en teamverantwoordelijken met minimaal twee jaar ervaring die het beste uit zichzelf en hun team willen halen. Je werkt aan je persoonlijk leiderschap, bouwt aan een sterk en veilig team, ontwikkelt je vaardigheden in performance management en leert hoe je mensen meeneemt in verandering.
Leidinggeven aan een team is bedoeld voor teamleiders, projectleiders en teamverantwoordelijken met minimaal twee jaar leidinggevende ervaring. Je hebt de basis onder de knie en wilt nu meer impact maken. Op jezelf, op je team en op de resultaten die je samen boekt.
Na leidinggeven aan een team:
Module 1: Persoonlijk leiderschap
Effectief leidinggeven aan een team begint bij jezelf. Wie ben jij als leider, wat is jouw impact en hoe ontwikkel je je verder? In deze module werk je aan zelfinzicht, persoonlijke effectiviteit en jouw positie als leidinggevende. Want leidinggeven betekent schakelen: omhoog naar het management met zijn verwachtingen en doelstellingen, en omlaag naar je team met zijn behoeften en dagelijkse realiteit. Hoe vind je daarin je eigen koers zonder jezelf te verliezen?
Module 2: Bouwen aan een topteam
Een goed team ontstaat niet vanzelf. Het vraagt om bewuste aandacht voor onboarding, teamdynamiek, veiligheid en ontwikkeling. In deze module leer je hoe je een sterk en verbonden team bouwt dat ook zonder jou in beweging blijft.
Module 3: Performance management
Leidinggeven is ook sturen op prestaties. In deze module leer je hoe je delegeert, bijstuurt, coacht en de gesprekken voert die jouw team in beweging houden. Van het eerste gesprek tot de beoordeling.
Module 4: Verandermanagement
Verandering is een constante. In deze module leer je hoe je als leidinggevende mensen meeneemt in verandering, draagvlak creëert en de energie in je team op peil houdt — ook als het spannend wordt.
Leidinggeven aan een team is praktijkgericht en direct toepasbaar. Deelnemers werken tijdens de sessies met hun eigen situaties, hun eigen team en hun eigen leiderschapsvraagstukken. Tussen de sessies door passen ze het geleerde toe in de praktijk en brengen ze ervaringen terug in de groep. De trainer begeleidt dit proces actief, ook buiten de sessies om.
Deze training maakt deel uit van de leiderschapsreeks van Intenza. Deelnemers die verder willen groeien kunnen daarna instromen in Leidinggeven aan een organisatie, Verandermanagement of Strategisch leiderschap. Bekijk ook de training startend leidinggeven voor leiders die net begonnen zijn in hun job.
Indicatie: een traject bestaat doorgaans uit vier sessies. Afhankelijk van de gewenste doelstelling zijn dat vier dagdelen of vier volledige dagen. De aanpak is verder uit te breiden met persoonlijke intakegesprekken, tussentijdse coaching, een spiegelgesprek en een eindpresentatie. De exacte opbouw en het aantal sessies stemmen we af in het intakegesprek, op basis van jouw organisatie en de gewenste diepgang.
De training startend leidinggeven is intensief, praktijkgericht en direct toepasbaar. Deelnemers werken tijdens de sessies met hun eigen situaties, hun eigen team en hun eigen leiderschapsvraagstukken. Theorie en oefening worden direct aan elkaar gekoppeld. Tussen de sessies door passen deelnemers het geleerde toe in de praktijk en brengen ze hun ervaringen terug in de groep.
De training maakt onderdeel uit van de leiderschapsprogramma’s van Intenza. Deelnemers die verder willen groeien als leidinggevende kunnen daarna instromen in Leidinggeven aan een team, Leidinggeven aan een organisatie of Strategisch leiderschap.
Leidinggeven aan een team wordt altijd incompany verzorgd en afgestemd op jouw organisatie:
Neem contact op voor een vrijblijvend gesprek.
Je leert niet door erover te praten, maar door het te doen. Dat is de reden dat Intenza traint vanuit het action learning principe. In de trainingen, met interval, wordt gewerkt met (live) cases.
Bekijk het Training & Coaching aanbod
Ontdek de sleutels tot succesvol leiderschap, krachtige salesstrategieën, persoonlijke groei en meer! Klik hier om te worden geïnspireerd door onze verzameling artikelen.
Laat je inspireren