Door Mario Bierkens | Leercultuur
Als manager weet je dat collega’s veel van en aan elkaar kunnen leren. Jonge en nieuwe collega’s brengen interessante nieuwe inzichten van school mee. Oudere collega’s hebben door hun jarenlange ervaring praktische oplossingen voor problemen waar jonge collega’s nog onvoldoende kennis van hebben genomen. Als manager wil je natuurlijk graag dat deze personen elkaar sterker maken. In veel bedrijven wordt bijvoorbeeld gestimuleerd dat medewerkers een dagje met elkaar meegaan. Of dat je een dag meeloopt op de afdeling van een collega. Deze manier van leren is heel leerzaam. In de praktijk blijkt echter helaas dat deze meeloop- en meereismomenten onvoldoende resultaat opleveren en dus onvoldoende leiden tot nieuw en ander gedrag. Dit kan anders!
Door een paar slimme dingen te doen als manager kun je het leereffect simpel vergroten. Enkele voorbeelden hoe je dit kunt benutten.
Hierboven staan enkele voorbeelden waarmee je als manager de transferwaarde van meereizen en meelopen met elkaar vergroot. Want ook hier geldt: zonder regie leren ze niet. Veel succes met het vergroten van de transfer van het meereizen.
Neem geheel vrijblijvend contact met ons op.
2026 komt snel dichterbij. Heb jij als HRM-professional je strategie al helemaal helder? En hoe vertaal je dit naar beleid dat ook écht tot zichtbaar resultaat leidt? Laat je inspireren tijdens onze jaarlijkse HR-Sessie.
Meer informatie