Trainen op vaardigheden
Een Intenza-training is resultaat- en praktijkgericht. Niet de theorie, maar de praktijk van alledag staat centraal. In alle trainingen staat het realiseren van het gewenste gedrag(skompas) centraal. Trainingen veranderen niets als het management ook in deze interventie de leider niet is. Vandaar dat Intenza veel aandacht besteedt aan de rol van de leider vooraf, tijdens en vooral na afloop van de trainingsinterventie om zo het voelbare effect zo groot mogelijk te laten zijn.
Tijdens de trainingen staat het toepassen in de eigen praktijksituatie centraal. Hierdoor ontstaat reflectie en bewustwording en de slag naar veranderend handelen maximaal is. Zodat ze het geleerde direct kunnen toepassen in hun eigen praktijk. Alle deelnemers aan de Intenza-trainingen werken met 'echte' cases en praktijkvoorbeelden.
Bij de vaardigheidsoefeningen wordt incidenteel gebruik gemaakt van videorollenspel, zodat de deelnemers zich (meer) bewust worden van het eigen gedrag en beter inzicht krijgen in de persoonlijke verbeterpunten. De deelnemers worden continu uitgedaagd om de tips van zowel de trainers als de collega’s te noteren en toe te passen vanuit een concreet actieplan. Bij voorkeur wordt het toepassen al in de trainingssessies gerealiseerd en niet uitgesteld tot een later moment
Bij meerdaagse trainingen krijgen de deelnemers tussentijdse praktijkopdrachten en passen op deze wijze direct in de praktijk toe wat zij tijdens de sessies leren (Action Learning).
